Cyberkącik

Darmowa konferencja o cyberbezpieczeństwie – BSides zawita do Warszawy!

Darmowa konferencja o cyberbezpieczeństwie – BSides zawita do Warszawy!

W dniach od 12 do 14 lipca liczba bezpieczników i przyszłych bezpieczników przypadających na metr kwadratowy w Warszawie znacząco wzrośnie. A wszystko za sprawą darmowej konferencji BSides!

Jakiś czas temu na LinedIn mignął mi post o konferencji innej niż wiele innych i o tym, iż szuka ona prelegentów. Postanowiłam wysłać zgłoszenie… I tak się złożyło, że w lipcu będę opowiadać o OWASP Top 10 okiem programisty oraz o tym, jak nasz mózg sprzyja byciu shackowanym.

Aby Was zachęcić do udziału poprosiłam o odpowiedź na kilka pytań Angelikę Marię Piątkowską – prezes Polskiego Instytutu Cyberpsychologii, Cyberpsychopatologii i Cyberpsychotraumatologii, programistkę BCF Software, studentkę psychologii, cyberpsychologii oraz psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej na WSB-NLU w Nowym Sączu. Poza tym – ircowniczkę, mrówczarkę, bywalczynię pomniejszych konferencji – w różnym charakterze, a w przypadku BSides – współorganizatorkę.

Jaka jest idea BSides?

Główną ideą robienia BSidesów jest robienie wydarzeń „obok” głównych wydarzeń i robienie ich bezkosztowo lub za symboliczną opłatą. Chcemy, aby wiedza była za darmo i aby finanse nikogo nie ograniczały.

Jak będzie wyglądać warszawska edycja BSides? Kogo będzie można tam spotkać?

Aktualna agenda jest dostępna na stronie BSides, a na samym bsides.org można podejrzeć inne wydarzenia, które odbywają się na całym świecie. Mamy zarówno znane gwiazdy, jak chociażby Grzesiek Tworek czy Mateusz Kocielski, jak i osoby zupełnie nieznane w branży, które dopiero zaczynają. Skupiamy się na tym, żeby jak najwięcej było osób „świeżych”, które na znane konferencje się tak szybko nie dostaną, bo nawet jeśli ich temat jest ciekawy, to nie mają wyrobionej jeszcze marki.

Co mogą zyskać uczestnicy biorący udział w konferencji?

Przede wszystkim dużo funu:) Mogą poznać ludzi takich jak oni, wymienić się doświadczeniami i zyskać trochę nowej wiedzy. No i poznać kolegów po fachu, z którymi do tej pory tylko współpracowali, lub chociażby rozmawiali na ircach czy innych discordach.

W jaki sposób można uczestniczyć w BSides? Czy rejestracja jest wymagana?

Rejestracja jest wymagana, ale tylko w przypadku uczestników, którzy chcą być z nami „na miejscu”, ale nie wiąże się ona z żadną opłatą, to bardziej informacja dla ochrony kogo wpuścić, a kogo nie.

Można również dołączyć do nas – zarówno jako prelegent jak i jako uczestnik – przez Internet, przez standardowego youtuba:) I ta opcja nie wymaga rejestracji, linki podczas wydarzenia będą publicznie dostępne i każdy będzie mógł się nim dzielić z kim tylko będzie chciał.

Czy jest możliwe dołączenie do CFP?

Tak, jakieś resztki okienek nam jeszcze zostały, zarówno na pełne 45 minutowe sloty jak i na 15 minutowe lighting talki. Zapraszamy! Można się zapisać przez formularz na bsides.pl, albo drogą mailową na cfp@bsides.pl.

Jakie masz najlepsze wspomnienie związane z BSides?

Powiedzmy, że co było na BSides zostaje na BSides, więc tym bardziej zapraszam by być i tworzyć własne wspomnienia 🙂

Jak dołączyć do społeczności? Gdzie Was szukać?

Na stronie z agendą jest informacja jak nas znaleźć na Discordzie i Slacku, a poza tym można nas znaleźć, jako BSidesWarsaw na Facebooku, Twitterze, Linkedinie i Mastodonie (bsideswarsaw@infosec.exchange).

Jeśli ktoś w przyszłości chciałby dołączyć do sztabu lub wesprzeć nas w jakiś sposób, prosimy o kontakt na info@bsides.pl.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

Udostępnij

O autorze

Wysoko wrażliwa web developer w mniej-wrażliwym świecie.